koronawirus

Koronawirus od miesięcy nie odpuszcza, rozprzestrzeniając się w dużym tempie pandemicznym. Mimo iż w Polsce oficjalnie od 13 marca funkcjonuje wyjątkowy stan zagrożenia epidemicznego wraz ze swoimi restrykcjami, liczba zarażonych koronawirusem stale rośnie. Prognozuje się, że epidemia w Polsce osiągnie swój szczyt na przełomie marca i kwietnia, a następnie zacznie stopniowo wyhamowywać. Być może, według prognoz, koniec zagrożenia epidemicznego pojawi się po 15 kwietnia. Niemniej dla możliwe szybkiego opanowania epidemii niezwykle istotne jest prawidłowe funkcjonowanie określonych czynników, mających na nią bezpośredni wpływ. Chodzi tu o decyzje rządu, kwestie restrykcyjnego przestrzegania kwarantanny ( indywidualnej i społecznej ), stan i organizację opieki zdrowotnej, czy nastawienie społeczne. Nie bez znaczenia dla rozprzestrzeniania się wirusa są także czynniki pogodowe i.

Różne rozwiązania ubezpieczeniowe

Ile osób ostatecznie zachoruje na chorobę wywołaną poprzez koronawirus? Mimo iż trudno oszacować konkretną liczbę, to można zakładać, że wielu Polaków w najbliższym czasie będzie musiało zmierzyć się z nieznanym patogenem wirusowym. Jak pokazują doświadczenia ostatnich dni, część zarażonych przejdzie chorobę łagodnie, część bezobjawowo ale istnieje również duża liczba osób, dla których wirus stanowi realne zagrożenie. Jak wobec tego wygląda kwestia ubezpieczenia? Czy wykupione polisy zapewniają ochronę w przypadku zarażenia koronawirusem? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych specyficznych ustaleń ubezpieczyciela. Żeby uzyskać pewność, powinniśmy zerknąć przede wszystkim do tzw. OWU, czyli ogólnych warunków ubezpieczenia, dołączonych do polisy. Można również zadać pytanie swojemu agentowi lub skontaktować się z infolinią ubezpieczyciela i uzyskać bezpośrednią informację.

Ubezpieczenie na życie a koronawirus

Standardowo w ubezpieczeniu na życie ( na przykład tzw. „grupówkach” w zakładzie pracy ) w przypadku śmierci, będącej skutkiem zarażenia koronawirusem, nie ma przeszkód do wypłaty odszkodowania. Epidemia czy pandemia nie są traktowane w tym przypadku, jako wyłączenie odpowiedzialności u większości ubezpieczycieli na rynku polskim.

Ubezpieczenie na wypadek choroby

Inaczej rzecz ma się w przypadku ochrony ubezpieczeniowej na wypadek choroby czy pobytu w szpitalu. Ubezpieczyciele do tej kwestii podchodzą zgodnie z własnymi zapisami. Oznacza to, że pewne produkty ubezpieczeniowe zawierają wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku zachorowań lub pobytu w szpitalu na skutek epidemii. Inne natomiast oferują świadczenia za pobyt w szpitalu, pokrycie kosztów leków czy pomoc medyczną także, jeśli ich przyczyną jest zarażenie koronawirusem. Wszystko zależy od warunków ubezpieczenia, jakie wybraliśmy. Jeśli chodzi o ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów, związanych z zachorowaniem na SARS-COV-2. To dlatego, ponieważ w katalogu chorób, wskazanych w warunkach ubezpieczenia nie występuje choroba, jaką wywołuje koronawirus. Jest ona bowiem nowym rodzajem choroby. Sytuacja jednak jest dynamiczna i ubezpieczyciele na bieżąco dostosowują warunki swoich ofert. Dlatego w tej kwestii rekomendujemy kontakt z ubezpieczycielem.

Kwarantanna

Na polskim rynku ubezpieczeń nie są dostępne oferty ubezpieczeniowe, które zapewniają wypłatę świadczenia na okoliczność kwarantanny, wywołanej epidemią koronawirusa.

Ubezpieczenia online

Jeśli w specyficznej sytuacji kwarantanny społecznej potrzebujesz ochrony ubezpieczeniowej, masz możliwość wyboru i zakupu ubezpieczenia online. Skorzystaj z tej formy. Ubezpieczyciele intensywnie pracują nad uproszczeniem procedur i stworzeniem możliwości zakupu bez konieczności wychodzenia z domu. Polisę ubezpieczeniową otrzymasz mailem, także w przypadku ubezpieczenia na życie lub jego kontynuacji. Z nami również możesz skontaktować się online lub telefonicznie. Chętnie doradzimy, wesprzemy w wyborze i odpowiemy na pytania natury ubezpieczeniowej.

i Według prognoz http://www.exmetrix.com

 

NASTĘPNY

Kategoria
ubezpieczenie na życie
Tagi
, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *