ubezpieczenie nnw szkolne, ubezpieczenie dla dzieci, ubezpieczenie do szkoły, ubezpieczenie studenta, ubezpieczenie przedszkole, ubezpieczenie żłobek, pasje, sport dla dziecka

Dzieci przychodzą na świat z dużym potencjałem umiejętności. W już w wieku przedszkolnym można dostrzec, które z nich sprawiają im szczególną radość. Wówczas poświęcają im o wiele więcej czasu niż pozostałym aktywnościom. Zainteresowanie wybranymi formami aktywności wynika z predyspozycji osobowościowych dzieci lub szczególnego wpływu środowiska rodzinnego. Rolą rodzica jest zaobserwowanie u dziecka aktywności, w których czuje się pewnie i które sprawiają mu satysfakcję oraz wspieranie pociechy w ich rozwoju.

Chwal

Najskuteczniejszym sposobem wspierania dziecięcych pasji jest tzw. wspieranie pozytywne. Polega ono na chwaleniu tych zachowań, które sprzyjają rozwojowi zainteresowania daną aktywnością. Chwalmy więc dziecko za dociekliwość, wytrwałość, umiejętność cieszenia się sukcesem i godzenia z porażką.

Nie zmuszaj

Psycholodzy radzą, aby wspierając dzieci w ich pasjach zachować zdrowy dystans. Presja aby dziecko osiągało wyniki może je zniechęcić do ulubionych aktywności. Jako rodzice wykazujmy więc cierpliwość i czujność. Jeśli dostrzeżemy, że zainteresowania naszego dziecka słabną, szukajmy pozytywnych sposobów zachęcenia go. Jeśli i to nie przyniesie skutków, pozwólmy dziecku na poszukiwania i próby. Nie wykluczajmy także możliwości pasjonowania się przez nasze pociechy kilkoma różnymi aktywnościami.

Bądź przy nim w ważnych momentach

Zawody, konkursy, wystawy, przedstawienia to nieodzowne elementy doskonalenia dziecięcych pasji. Pamiętajmy, że są to również niezwykle stresujące chwile dla naszych dzieci. Bądźmy wówczas z nimi i wspierajmy je dobrym słowem. Poczucie bliskości i wsparcie ułatwi naszym pociechom przeżywanie nieodzownych porażek i wzmocni ich poczucie wartości.

Stwórz warunki

Zaangażowanie w rozwój pasji naszego dziecka wymaga od nas stworzenia właściwych warunków wychowawczych i materialnych. Wydatki związane z zakupem odpowiedniego sprzętu, instrumentu, obozami i szkoleniami to nie wszystko. Najważniejsze, abyśmy potrafili wygospodarować czas dla naszych dzieci. Potraktujmy te wysiłki jako rodzaj inwestycji.

Zabezpiecz

Stworzenie warunków wspierających rozwój zainteresowań obejmuje także rodzicielską przezorność. Jeśli nasze dziecko pasjonuje się dziedziną wymagającą sprawności fizycznej (np. piłką nożną, wspinaczką, jazdą na rowerze) to koniecznie zabezpieczmy się na wypadek kontuzji. Urazy są nieodzownym elementem sportu, zwłaszcza u dzieci. Ich konsekwencje bywają poważne i często wymagają hospitalizacji. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie NNW dla dziecka, które uwzględnia wyczynowe uprawianie  sportu. Koszt jest niewielki a wykupiona ochrona daje nam poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić, czy polisa jest dostosowana do potrzeb naszego dziecka. W przypadku wątpliwości nasz zespół wypracuje najlepszy wariant ochrony.

 

NASTĘPNY

Kategoria
Ubezpieczenie NNW szkolne
Tagi
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *