Codziennie każdemu z nas może przytrafić się sytuacja, w której nieumyślnie uszkodzimy czyjeś mienie np. porysujemy samochód, jadąc rowerem lub uszkodzimy pożyczony aparat. Jako sprawca szkody, zgodnie z Kodeksem Cywilnym, będziemy wówczas zobowiązani do pokrycia kosztów, jakie wyrządziliśmy. Wydatek ten może jednak okazać się niemałym obciążeniem dla naszego domowego budżetu. Jak przygotować się na takie okoliczności? Można zapewnić sobie ochronę, wykupując ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym chroni bowiem od szkód, które wyrządzisz Ty, Twoi bliscy czy domowy pupil innej osobie lub na czyjejś własności.

ubezpieczenie oc w życiu prywatnym

Jakie przykładowe szkody obejmuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

ubezpieczenie

Szkody wyrządzone na innej osobie

  • Jadąc na nartach, potrącisz innego narciarza. W wyniku zderzenia narciarz upada i łamie sobie rękę.
  • Jadąc hulajnogą elektryczną po chodniku, potrącasz przechodnia, który doznaje obrażeń, wymagających hospitalizacji.
  • Listonosz przewraca się na posesji, której nie zdążyłeś odśnieżyć. W wyniku upadku doznaje wstrząsu mózgu.
ubezpieczenie oc w życiu prywtanym

Szkody wyrządzone na czyjejś własności

  • Podczas urlopu w hotelu Twój pies niszczy skórzaną hotelową kanapę.
  • Twoje dziecko podczas zabawy z kolegami tłucze szybę w oknie sąsiada.
  • Jadąc rowerem, uszkadzasz mijany samochód.

Co zyskujesz wybierając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w naszej multiagencji?

dobry ubezpieczyciel

Rzetelna oferta

Oferty od znanych i sprawdzonych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

najlepsze ubezpieczenie

Zgodnie z potrzebami

Otrzymasz propozycję ofert dostosowanych do Twoich indywidualnych aktualnych potrzeb.

kontakt ubezpeiczenie

Wsparcie

Możesz liczyć na wsparcie zespołu ekspertów w bieżących kwestiach ubezpieczeniowych.

ubezpieczenie na terenie całego świata

Ochrona OC także za granicą

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obowiązuje na terenie Polski ale bez przeszkód możesz rozszerzyć jego zakres także na Europę lub cały Świat.

dobre ubezpieczenie

Elastyczna oferta

Szeroki wybór sum ubezpieczenia.

ubezpieczenie oc w życiu prywatnym psa kota

Ochrona zwierzat domowych

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym może objąć także szkody spowodowane przez zwierzęta domowe.

ubezpieczenie oc w życiu prywatnym dla sportowców

Jesteś ubezpieczony podczas uprawiania sportu

Ochrona obejmuje także szkody, które spowodujesz uprawiając rekreacyjnie sport.

Zakres ubezpieczenia OC w życiu prywatnym

Ochrona od szkód na osobie oraz w mieniu osób trzecich.

Możliwość rozszerzenia ochrony o np. szkody w mieniu najmowanym, w związku z posiadaniem psów agresywnych.

Jeśli posiadasz rekreacyjnie małe jednostki pływające ( np. skutery wodne, małe jachty ) lub jesteś właścicielem pojazdów, których nie obejmuje obowiązek OC ( np. hulajnogi i deskorolki elektryczne ), możesz rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową także w tym zakresie.

Ubezpieczenie chroni Ciebie przez 24h.

Jak kupić?
kontakt ubezpieczenie

Zadzwoń

Skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerami telefonu:

607 333 126, 661 333 135

kontakt ubezpieczenia

Napisz wiadomość email

Wyślij do nas zapytanie na adres:

biuro@wpsu.pl

ubezpieczenie Poznań

Odwiedź nas osobiście

Zapraszamy do naszego oddziału pod adresem:

ul. Mostowa 23/19 w Poznaniu

Warto wiedzieć

Odpowiedzialność cywilna w świetle prawa

Funkcjonując w przestrzeni społecznej, codziennie wchodzimy w relacje z innymi jej uczestnikami. Prowadząc auto w drodze do pracy, mijamy innych uczestników ruchu drogowego. Jadąc hulajnogą po chodniku, wyprzedzamy pieszych. Wyjeżdżając na urlop, wspólnie dzielimy przestrzeń w hotelu, czy na basenie z innymi urlopowiczami. Ta sama sytuacja ma odniesienie także do miejsca naszej pracy, miejsca zamieszkania czy szkoły. Ze względu na to, iż relacje te są nieuniknione, istnieje konieczność ich regulacji. Na poziomie prawnym jednym z mechanizmów regulacji kontaktów w przestrzeni społecznej są przepisy kodeksu cywilnego, dotyczące odpowiedzialności każdego z nas za swoje czyny. Innym słowy, jeśli funkcjonując w przestrzeni społecznej moje działanie narazi na stratę inną osobę, mam prawną odpowiedzialność do jej naprawienia.  Dodatkowo, jeśli jesteśmy rodzicami ponosimy odpowiedzialność cywilną także za czyny naszych dzieci, do czasu kiedy osiągną 13 rok życia. Odpowiedzialność cywilna jest po naszej stronie także wówczas, gdy sprawcą szkody na osobie czy rzeczy będzie nasz domowy pupil.

Szkoda

Termin szkoda oznacza stratę, która ma miejsce kiedy nasze działanie powoduje umniejszenie majątku drugiej osoby np. zniszczymy komuś aparat fotograficzny. Szkoda może oznaczać również utraconą korzyść, gdy nasze działanie skutkuje tym, że majątek drugiej osoby nie wzrośnie tak, jak wówczas, gdyby naszego działania nie było. Przykładem rozjaśniającym drugi termin jest sytuacja, gdy uszkodzimy drugiej osobie sprzęt, służący jej do zarabiania. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje szkody – na osobie i na mieniu. Szkoda na osobie dotyczy uszkodzenia ciała, czy spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Szkoda na mieniu ( inaczej na rzeczy ) oznacza uszkodzenie rzeczy, należącej do innej osoby. W każdym przypadku spowodowania szkody ponosimy odpowiedzialność cywilną, którą określa kodeks cywilny.

Kiedy odpowiedzialność cywilna nie ma zastosowania?

Oczywiście prawo nie wymaga pokrycia szkody, jeśli powstała ona wyłącznie z winy osoby poszkodowanej a osoba powodująca szkodę nie była w stanie jej zapobiec. Podobnie rzecz ma się wówczas, gdy szkoda powstała w wyniku zadziałania siły wyższej, niezależnej od naszej woli lub gdy do powstania szkody przyczyniła się osoba trzecia. Tak więc, jeśli ktoś nas popchnie i upadając na drugą osobę, spowodujemy uszczerbek na jej zdrowiu, nie poniesiemy w tym przypadku odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne rozwiązania w kwestii ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Każda z propozycji ochrony ubezpieczeniowej opiera się jednak na głównej zasadzie zobowiązania się Ubezpieczyciela do zapłacenia ustalonego w umowie ubezpieczeniowej odszkodowania za straty, jakie spowoduje Ubezpieczony. Jednakże zakres odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń zależy od ustaleń ogólnych warunków umowy. Przeważnie Ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialność za zniszczenia, uszkodzenia czyjejś własności oraz spowodowanie obrażeń, inwalidztwa czy śmierci drugiej osoby. Nie będzie jednak brał odpowiedzialności za szkody, które powstały w wyniku naszego działania celowego, w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających lub przenoszenia chorób zakaźnych czy zakażeń… czytaj dalej